Co wpływa na jakość i trwałość druku?

wkłady do drukarki atramentowej

Zlecając drukarni realizację wydruków, oczekujemy przede wszystkim wysokiej jakości, która bezpośrednio związana jest również z trwałością druku. Jest wiele czynników wpływających na jakość i trwałość materiałów drukowanych. W tym wpisie skupimy się na najważniejszych.

Profesjonalny sprzęt drukarski

Bez wątpienia sprzęt drukarski ma bezpośredni wpływ na jakość i trwałość wydruków. Jeżeli więc istnieje konieczność przygotowania materiałów, które muszą wyróżniać się wysoką estetyką i użytecznością, zawsze warto korzystać z usług drukarni dysponującej nowoczesnym i rozbudowanym zapleczem sprzętowym. Dotyczy to przede wszystkim druku materiałów reklamowych, takich jak np. foldery i katalogi, teczki firmowe, książki, kalendarze, plakaty, wizytówki itd.

Drukarnia AA Print dysponuje profesjonalnymi urządzeniami zarówno do druku cyfrowego, jak i offsetowego. Dzięki temu oferujemy naszym klientom urozmaicony i bardzo szeroki zakres usług. Pracujemy z zastosowaniem nowoczesnego, a jednocześnie sprawdzonego sprzętu drukarskiego, który gwarantuje wydajność i szybkość, dlatego też zapewniamy wysoką jakość wydruków przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych cen. Druk offsetowy jest realizowany za pomocą maszyny offsetowej Heidelberg Speedmaster SM 74 4-kolorowej, do formatu papieru 520×740. W pracy drukarni wykorzystywane są także dwukolorówka Heidelberg w półformacie. Z kolei przy druku prostych prac niskonakładowych zastosowanie znajduje nasza niezawodna drukarka cyfrowa, która umożliwia druk prostych prac niskonakładowych. Nawet w przypadku najbardziej wymagających zleceń jesteśmy w stanie stanąć na wysokości zadania i spełnić oczekiwania klientów.

Dobór odpowiedniej techniki druku

Wybór odpowiedniej techniki druku ma duże znaczenie nie tylko dla jakości wydruków, ale również opłacalności całego przedsięwzięcia. Nasza drukarnia zajmuje się zarówno drukiem offsetowym, jak i cyfrowym, dlatego też jesteśmy w stanie dobrać technikę adekwatnie do potrzeb klienta oraz specyfiki zlecenia. W przypadku konieczności stworzenia materiałów wysokiej jakości w niskich nakładach najczęściej rekomendowany jest druk cyfrowy. Z kolei offset jest korzystny przy wydrukach wysokonakładowych.

Warto też wspomnieć o stosowanych kolorach podczas tworzenia wydruków. Główną metodą druku w naszej poligrafii jest CMYK. Ponadto realizujemy zlecenia druków jedno-, dwu- i wielokolorowych, a także kolorów z palety Pantone, na przykład takich jak złoty, srebrny oraz druk fluorescencyjny.

Korzystanie z usług doświadczonej drukarni

Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, że zlecone do druku materiały będą wyróżniać się wysoką jakością i niezawodną trwałością, przede wszystkim powinieneś skorzystać z usług profesjonalnej i doświadczonej drukarni. Dlatego też zapraszamy do skorzystania z usług naszej drukarni AA Print w Mikołowie pod Katowicami. Działamy na rynku nieprzerwanie od 1990 roku. Każde zlecenie realizujemy przede wszystkim z myślą o wysokiej jakości. Rozbudowujemy nasz nowoczesny park maszynowy oraz wykwalifikowany zespół specjalistów. Stale poszerzamy naszą ofertę, ale nasi klienci mieli zapewnioną kompleksową obsługę poligraficzną.