Kiedy warto uszlachetnić powierzchnię druku folią?

laminowanie

Przygotowując projekt, który ma stać się wizytówką naszej firmy, bardzo ważne jest zadbanie zarówno o stronę funkcjonalną, jak i o kwestie estetyczne. Sposobem na zrealizowanie założonych celów jest m.in. wykorzystanie różnego rodzaju uszlachetnień powierzchni. Jedną z metod, które wyróżniamy jest tzw. foliowanie. Na czym polega? I kiedy warto zastosować to uszlachetnienie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Uszlachetnienie folią – co warto wiedzieć?

Uszlachetnianie folią to proces nazywany laminowaniem lub foliowaniem. Technika jest bardzo popularna i wykazuje wiele zalet. Na czym polega? Mówiąc najprościej laminowanie oznacza pokrywanie wybranych elementów projektu przezroczystą folią, która nadaje danemu szczegółowi nowych właściwości wizualnych. Dwa główne rodzaje folii, które warto zastosować to:

  • folia błyszcząca, która oprócz doskonałego efektu wizualnego zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi,
  • folia matowa, która stosowana jest w nowoczesnych projektach i pozwala na swobodne odczytywanie informacji bez efektu zmęczenia oczu.

Co ważne, innowacyjną, zyskującą coraz większą popularność opcją jest także folia Soft Touch, która daje efekt aksamitu i wiąże się z doskonałymi właściwościami estetycznymi.  

Kiedy warto wykorzystać?

Jak więc widać, istnieje wiele zalet związanych z wykorzystaniem uszlachetnienia, jakim jest pokrywanie powierzchni folią. Technika ta wpływa pozytywnie zarówno na jakość gotowego projektu, jak i na jego estetykę, a co za tym idzie na zadowolenie klientów. 

Warto jednak podkreślić, że zastosowanie dodatkowych zdobień wymaga podjęcia przemyślanej decyzji, a także dopasowania szczegółów do innych elementów danego projektu. Należy pamiętać m.in. o tym, że folia błysk utrudnia czytanie dużej ilości materiałów i może sprawić, że nasz klient zniechęci się do danego wydania. Kluczem do sukcesu jest jak zawsze umiar i kierowanie się zasadą, że “mniej znaczy więcej”. Uszlachetnienia powinny być eleganckim i stosownym dodatkiem, czyli niejako przyprawą, nadającą charakteru całości.

Jeśli więc nie jesteś pewien, czy zastosować lub w jaki sposób zastosować uszlachetnienie powierzchni folią, sprawdź naszą ofertę. Dzięki pomocy naszych specjalistów ustalisz, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać i jaki jest Twój najważniejszy cel. Wsparcie, którego udzielamy na każdym etapie współpracy, pomoże Ci stworzyć wysokiej jakości produkt, który zachwyci Twoich odbiorców.