Jak dobrać podłoże do druku cyfrowego?

pracownica w drukarni

Druk cyfrowy to uniwersalna i popularna technika tworzenia materiałów drukowanych. Do jego zalet możemy zaliczyć doskonałe odwzorowanie szczegółów, trwałość nadruku, możliwość tworzenia projektów nawet w małym nakładzie, opcja personalizowania elementów, a także możliwość drukowania na różnego typu podłożach. Jednak jakie materiały dokładnie można wykorzystać?

Jaki papier do druku cyfrowego warto wybrać?

Jednym z najważniejszych materiałów, na jakim można drukować techniką cyfrową, jest oczywiście papier. Nazwa ta odnosi się jednak do szerokiej grupy produktów, różniących się przede wszystkim swoją gramaturą, a co za tym idzie grubością i sztywnością oraz powleczeniem powierzchni papieru, który może być błyszczący, matowy czy też strukturalny.

Drukowanie cyfrowe może odbywać się na standardowych, dobrze znanych kartkach papieru, ale również na bardzo cienkich, niemal przezroczystych powierzchniach służących m.in. do owijania produktów. Z drugiej jednak strony druk cyfrowy można zastosować także na grubszych, bo tekturowych powierzchniach. Niezależnie od materiału efekt końcowy zawsze jest doskonały.

Druk cyfrowy – na jakim materiale można drukować?

Jednak papier nie jest jedyną powierzchnią, na której można drukować. Ciekawy projekt uzyskamy m.in. poprzez wykorzystanie arkuszy z tworzywa sztucznego, czy folii adhezyjnej, folii plombowej czy innych podłoży dedykowanych do druku cyfrowego. Druk cyfrowy z powodzeniem służy do tworzenia materiałów samoprzylepnych, które mają szerokie zastosowanie.

Co ważne, dobór podłoża powinien być uzależniony od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Jeśli zależy Ci na doskonałym efekcie i chcesz wykorzystać kilka, niekiedy bardziej oryginalnych materiałów, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty – druk cyfrowy Katowice. Mamy wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces: wiedzę, doświadczenie i nowoczesny park maszynowy.