Rodzaje druków okazjonalnych

pusta broszura

W życiu każdego z nas są momenty, które chcemy świętować na najwyższym poziomie. Do szczególnych okazji należy, chociażby ślub, wydawany przez nas bankiet, czy urodziny i imprezy rodzinne. Aby nasi goście dowiedzieli się o wydawanym przyjęciu lub szczególnej dla nas dacie, tworzone są druki okazjonalne, które przybierają różne formy. Te eleganckie i trwałe propozycje po zakończonej uroczystości stają się także doskonałą pamiątką, która przywodzi na myśl miłe wspomnienia. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jakie projekty możemy określić mianem druków okazjonalnych i sprawdzimy, jak powstają niektóre z nich.

Zaproszenia na przyjęcie – dostępne możliwości

Zaproszenia na ważne uroczystości to jedne z najczęściej wykonywanych druków okazjonalnych. Popularnością cieszą się m.in. elementy tworzone w związku wydarzeniami, takimi jak komunie, urodziny, chrzciny, baby shower, studniówki i komersy, imprezy firmowe, szkolenia i kursy, koncerty, imprezy biznesowe, jubileusze, wernisaże, czy bale i imprezy okolicznościowe.

Wygląd tego typu druków powinien być dostosowany do charakteru uroczystości – przede wszystkim do tego, czy jest to wydarzenie formalne, czy też nie. Współpraca z drukarnią bazuje na dobraniu odpowiedniego papieru, ciekawego fontów, rozmiaru druku, czy uszlachetnień. Jak możemy wzbogacić tworzony przez nas projekt?

Niektóre możliwości to:

  • foliowanie, czyli pokrywanie druków foliami o różnych strukturach, na przykład foliami matowymi, błyszczącymi, czy metalizowanymi,
  • lakierowanie UV, czyli pokrywanie wybranych elementów gładką, połyskującą nawierzchnią,
  • hot-stamping, czyli tworzenie ciekawych zdobień, takich jak złocenia i srebrzenia,
  • sztancowanie, czyli wykrawanie dekoracyjnych wzorów w papierze,
  • tłoczenie, czyli odciskanie na papierze różnych wzorów o charakterze płaskorzeźby.

Kartki okolicznościowe o niezwykłym charakterze

Każdego roku bierzemy też udział w uroczystościach, podczas których chcemy złożyć komuś podziękowania lub szczególne gratulacje. Aby dokonać tego w eleganckiej i ciekawej formie, możemy skorzystać z szerokiej oferty kartek okolicznościowych. Ty bardziej, że dzięki współpracy z profesjonalną drukarnią tradycyjna kartka może nabrać zupełnie nowego wyrazu.

Jednym z najważniejszych czynników jest ponownie dobór odpowiedniego papieru, który stanowi bazę wszelkich kolejnych działań. Wybrany przez nas papier powinien wyróżniać się przede wszystkim wysoką jakością, odpowiednią twardością i neutralnym kolorem. Jednak prawdziwym kluczem do uzyskania doskonałego efektu końcowego jest stworzenie wysokiej jakości nadruku, który będzie wyróżniał się ostrymi kolorami i wyraźnymi detalami. Powinniśmy także pamiętać o tym, że kartka musi przybrać odpowiedni format oraz że powinna być dostosowana do okazji i preferencji odbiorcy.

Jedną z propozycji są kartki świąteczne o charakterze prywatnym lub biznesowym, które są tworzone przede wszystkim z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz Świąt Wielkanocnych. Ich projektowanie może być świetną przygodą, ponieważ dostępnych jest wiele różnych opcji dotyczących m.in. sposobu otwierania kartki, rodzaju umieszczonej na niej grafiki, czy wykorzystanej kolorystyki. W zależności od naszych preferencji możemy wykorzystać tradycyjne motywy, takie jak choinka, bombki choinkowe, dekoracje świąteczne, stroiki, jemioła, czy motywy religijne lub nowoczesne, często nieoczywiste pomysły.

Pocztówki wracają do łask

Ciekawą formą druków okazjonalnychspersonalizowane pocztówki, będące doskonałą pamiątką, którą możemy wysłać w świat. Starannie zaprojektowana pocztówka może zawierać życzenia dla bliskiej nam osoby, pozdrowienia lub podziękowania dla klientów. Może być też formą ekskluzywnej reklamy, bądź nieoczywistym zaproszeniem na wydarzenie. Jest to rozwiązanie świeże i ciekawe, które przykuwa uwagę odbiorców. Nic więc dziwnego, że coraz częściej sięgają po nie nie tylko instytucje publiczne, organizacje czy fundacje, ale także małe i duże firmy.

Do drukowania pocztówek wykorzystywane są dwa podstawowe formaty: tradycyjny A6 lub poręczny DL. Jeśli chodzi o materiał, wiele osób poleca nieco twardsze i bardziej stabilne rozwiązanie, takie jak kreda mat 350 g lub biały, gruby karton. Oczywiście pocztówka może nabrać ciekawego charakteru dzięki innowacyjnym uszlachetnieniom, takim jak folia błysk, folia mat, czy lakier wybiórczy UV.

Nasza oferta

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości, jakie dają druki okazjonalne, sprawdź naszą ofertę. Drukujemy kartki okolicznościowe, pocztówki jak i zaproszenia na imprezy okolicznościowe. Korzystając z usług naszej drukarni offsetowej, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo w sprawach projektowych, a także w kwestii sposobów wykonania i uszlachetniania druku.