Jak zaprezentować ofertę – teczki ofertowe

Przygotowując ofertę dla klienta, trzeba mieć na uwadze nie tylko to, co w niej zawieramy, ale również sposób w jaki ją prezentujemy. Istnieje wiele metod poprawienia estetyki oferty, jednakże najczęściej korzysta się z podstawowych narzędzi, które sprawią, że klient chętniej zwróci uwagę na naszą firmę. W świecie biznesu bardzo ważna jest okładka, czyli teczka ofertowa. Teczki są najczęściej papierowe i usztywnione, jeśli jest to konieczne można zdecydować się na wyposażone w gumkę, chroniącą przed otwarciem. Standardem w przypadku teczek jest nacięcie, idealne na włożenie wizytówki. Spersonalizowane teczki są zadrukowane logo naszej firmy.

Kategoria: Blog

teczka ofertowa

Zalety teczki ofertowej

Zastosowanie teczek z logo firmy jest nie tylko świetną reklamą, ale działa również na poprawienie i umocnienie wizerunku na rynku. Przekazywanie dokumentów w spersonalizowanych teczkach, sprawia, że osoby, z którymi współpracujemy lub chcemy podjąć współpracę, widzą nasz pełen profesjonalizm. Ponadto eleganckie przygotowanie dokumentów, rachunków, ofert, sprawozdań w dopracowanych i eleganckich teczkach sprawia, że klient zobaczy nasze pełne zaangażowanie w sprawę i dbałość o szczegóły. Poza tym, takie teczki mają wymiar praktyczny – pozwalają na odpowiednią segregację ważnych dokumentów. Jeśli na spotkaniu znajduje się kilka osób, a każda z nich ma otrzymać odpowiedni komplet dokumentów, dla każdego może zostać przygotowana specjalna teczka. Teczki ofertowe możemy wykonać samodzielnie lub zamówić w firmie, która zajmuje się projektowaniem tego typu gadżetów. Następnym krokiem jest znalezienie drukarni, w której nasz projekt zostanie zrealizowany.

Rodzaje teczek

Oprócz oprawy wizualnej, bardzo istotny jest również wygląd teczki od strony technicznej. Możemy rozróżnić kilka rodzajów teczek: bez grzbietu, z grzbietem i z gumką. Teczki bez grzbietu sprawdź się w przypadku niewielkiej liczby dokumentów. Wersja z grzbietem będzie doskonała, jeżeli musimy umieścić w niej plik papierów. Teczki z gumką lub innym zabezpieczeniem, zapewnią odpowiednią ochronę dla naszych dokumentów.