Ślubny hit. Zaproszenia z drukiem fluorescencyjnym

Kategoria: Blog

zaproszenia ślubne

Para Młoda przed ślubem i weselem ma na głowie tysiące rzeczy do załatwienia. Jedną z nich jest przygotowanie zaproszeń dla gości. Nie jest to łatwe zadanie. Najpierw trzeba ustalić dokładną listę gości na wesele, by wręczyć im zaproszenie z wkładką z informacją o imprezie. Następnie należy oszacować ilość zaproszeń dla osób, które Młodzi chcą zaprosić na sam ślub. Dopiero wtedy przyszłe małżeństwo może zająć się projektem samego zaproszenia.

Jak wybrać zaproszenie

Zaproszenie powinno być dopasowane do stylu całej imprezy. Jeśli Młodzi decydują się na ślub w stylu retro, do którego zawiezie ich stara Warszawa, powinni wybrać zaproszenia stylizowane na te lata. Eleganckie wesele w dobrej restauracji wymaga równie eleganckiego zaproszenia: na dobrej jakości papierze, być może ze złoceniami. Jednak nawet najładniejsze zaproszenia często po imprezie lądują w koszu na śmieci. Dlatego coraz popularniejsze są zaproszenia, które poza standardowymi informacjami zawierają ukryty druk fluorescencyjny. Najczęściej młodzi decydują się po prostu na wydrukowanie serca na ostatniej stornie zaproszenia tą metodą.  Gościom podoba się ten pomysł. Zaproszenie postawione tyłem na szafce wygląda w ciągu dnia jak zwykła biała kartka, za to w nocy lśni lekką poświatą.

Nowoczesne formy

Standardowe zaproszenia powoli odchodzą do lamusa. Młodzi prześcigają się w projektach, by zaskoczyć swoich gości. Zamiast białego kartonika ze ślubnym wierszykiem w środku, obecnie wręcza się listy gończe stylizowane na Dziki Zachód lub nawet czekolady opakowane w zdjęcie Pary Młodej, z zaproszeniem w środku. Młodzi chętnie korzystają też z usług rękodzielniczek. Coraz częściej decydują się na zaproszenia robione w domu metodą scrapbookingu. Projekt zamówienia jest oczywiście zawsze kwestią gustu Młodych. Najważniejsze jednak jest, by jego wykonanie było schludne i okazywało szacunek dla gości.