Jak podziękować gościom weselnym za przybycie

Obdarowywania gości weselnych ma długą staropolską tradycję. W podzięce za uczestniczenie w tej wyjątkowej uroczystości, opuszczający przyjęcie goście otrzymywali zazwyczaj pudełeczko z ciastami, a czasem i butelkę weselnego alkoholu.

Kategoria: Blog

słodycze

Współcześnie wiele par młodych stara się, aby ich prezenty weselne były bardziej oryginalne, niż tradycyjne ciasta i wódka. Niezależnie od tego, na jaki podarek się zdecydujemy, warto dołączyć do niego spersonalizowaną kartkę okolicznościową z podziękowaniami. Kartki można zamówić w tej samej drukarni, w która przygotowuje zaproszenia i winietki.

Prezentowe smakołyki

Chcąc obdarować naszych gości smakołykami, nie musimy ograniczać się do ciast weselnych. Świetnym podarkiem są na przykład migdały w białej polewie lub lukrze. Zapakowane w maleńkie pudełko lub woreczek przewiązane wstążką będą efektownym, smacznym i zdrowym prezentem. Migdały sprawdzą się również przez wzgląd na swoją symbolikę. Według starogreckich legend, trojańska księżniczka Phyllis w skutek tęsknoty za swoim ukochanym, zamieniła się właśnie w migdałowe drzewo. Inne tradycje mówią, że każdy powinien otrzymywać pięć migdałów, z których kolejne oznaczają: szczęście, zdrowie, pomyślność, długie życie i miłość. Nasze słodkie drobiazgi nie muszą być wcale kupowane. Dużo ciekawszą propozycją jest upieczenie po ciasteczku w kształcie serca dla każdego gościa. Do zapakowanego ciasteczka można dołączyć małą wizytówkę z podziękowaniem. Wizytówkę również można zaprojektować samodzielnie, a następnie wydrukować w zakładzie poligraficznym.

Coś na długie lata

Wiele osób twierdzi, że znacznie fajniejsze są prezenty, które pozostaną z gośćmi przez długie lata. W kategorii tego typu pamiątek prym wiodą porcelanowe, gipsowe lub zrobione z masy solnej aniołki. Jeżeli aniołki wytwarzane są na specjalne zamówienie, warto przyozdobić je datą ślubu i inicjałami Pary Młodej. Innymi popularnymi figurkami są te w kształcie łabędzi, symbolizujących małżeństwo lub słoniki z trąbami zadartymi ku górze.