Jak zaprojektować i wykonać skuteczne foldery reklamowe?

Kategoria: Blog

Jak zaprojektować i wykonać skuteczne foldery reklamowe

Wszystkie firmy, które chcą zainteresować potencjalnych klientów swoją ofertą, muszą pomyśleć o odpowiednim zaprezentowaniu produktów lub świadczonych usług. W tym przypadku niezastąpiony okazuje się sprawdzony i skuteczny folder reklamowy, w którym znajdują się najważniejsze informacje, a także najbardziej istotne szczegóły oferty.

Czym właściwie jest folder reklamowy?

Folder reklamowy pozwala na umieszczenie dość rozbudowanych informacji ofertowych. To skuteczne narzędzie komunikacji z klientem, a jednocześnie forma reklamy. Aby jednak folder reklamowy spełnił swoje zadanie, powinien być przygotowany z dbałością o nawet najmniejsze detale. Dlatego też, jeśli decydujesz się na zastosowanie folderu, powinieneś zadbać o wykonanie starannego projektu, uwzględnienie w nim wszystkich kluczowych informacji na temat firmy, a także nie zapomnieć estetycznym wykonaniu. W tym ostatnim z pomocą przyjdzie Ci AAPrint, czyli drukarnia na Śląsku, która oferuje doskonałej jakości wydruki w systemie offsetowym i cyfrowym.

Folder reklamowy tworzony jest po to, aby zaprezentować Twoją firmę oraz jej ofertę usługową lub produktową w jak najlepszym świetle. Co więcej, za sprawą foldera reklamowego zawsze będziesz mógł pozostawić po sobie pamiątkę podczas spotkań z klientami lub kontrahentami, wyjazdów firmowych, targów, konferencji itp. Folder reklamowy jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie możesz spotkać swoich potencjalnych klientów.

To, co znajdzie się w folderze, zależy przede wszystkim od potrzeb danej firmy, specyfiki oferty handlowej oraz preferencji grupy docelowej. Samo wykonanie w dużej mierze uzależnione jest od różnorodności usług świadczonych przez drukarnię, z którą współpracujemy lub z którą zamierzamy podjąć współpracę. Idealnie jest, jeśli drukarnia oferuje wykonanie dwustronnych i wielostronnych katalogów produktowych. Warto też dowiedzieć się, czy istnieje możliwość wykonania wydruków offsetowych w przypadku dużych nakładów lub cyfrowych – jeżeli planujemy nieco mniejszy nakład. Folder powinniśmy wydrukować na wysokiej jakości papierze o dużej gramaturze, dzięki temu wszystkie informacje oraz grafika będą prezentować się bardzo dobrze. Dodatkowo można zdecydować się na uszlachetnienie folderu poprzez zastosowanie np. folii matowej, folii błyszczącej, tłoczenia itp.