Jak powinien wyglądać plakat reklamowy

Nawet w dobie powszechnego dostępu do mediów, plakat jest częstym nośnikiem reklamowym. Spowodowane jest to faktem, że plakaty są stosunkowo tanie w produkcji, można je rozwieszać w wielu miejscach, a dobrze zaprojektowany i profesjonalnie wydrukowany przyciąga wzrok przechodniów. Ten typ reklamy outdoorowej pozwala na pozyskanie nowych klientów.

Kategoria: Blog

plakat reklamowy

Zasady konstruowania dobrego plakatu

Plakat, który ma odpowiednio spełniać swoje funkcje powinien być w równym stopniu estetyczny i funkcjonalny. Po pierwsze musimy określić funkcję, jaką ma on spełniać. Innymi słowy należy dokładnie określić jaki jest cel kampanii promocyjnej. Zupełnie inaczej będzie wyglądał plakat informujący o spektaklu teatralnym, a inaczej reklama nowego produktu. Podstawą każdej kampanii jest chwytliwe hasło reklamowe, które ma wpisać się w świadomość konsumenta. Ponadto plakat może korzystać z uniwersalnej symboliki, która stanowi element wspólny pewnego kręgu kulturowego. Równie istotna jest spójność wszystkich elementów wizualnych. Decyzja o doborze szaty graficznej, kroju pisma, itd. powinna być zgodna z wizerunkiem firmy. Bardzo istotny jest również nośnik informacji. Musimy zdecydować jaki rozmiar, rozdzielczość oraz elementy graficzne będzie zawierał. Ustalenie te kierujemy następnie do drukarni plakatów.

Czego wystrzegać się w projektowaniu plakatów

Przygotowując projekt graficzny plakatu powinniśmy wystrzegać się przede wszystkim powielania pomysłów konkurencji. Aby plakat przyniósł oczekiwane rezultaty, musi się wyróżniać. Niezbyt czytelne są również plakaty zaprojektowane w jasnych, pastelowych kolorach, które stają się niewidoczne w mocnym lub bardzo słabym świetle. Nasz plakat nie powinien być również przeładowany informacjami. Sprawiają one, że główne przesłanie plakatu jest nieczytelne, a co więcej potencjalny klient często nie zdąży zapoznać się z dużą ilością treści. Wiąże się z tym również używanie zbyt małej i delikatnej czcionki. Bardzo ważna jest również odpowiednia ekspozycja logo marki.


4 komentarzy

  1. I loved as much as you’ll receive carried out righht here.The sketch is attractive, your authoresd material stylish.nonetheless, you command get got an impatience over thst you wish bedelivering the following. unwell unquestonably come further formerly again since exactlythe saame nearly very often inside case you shield thisincrease.

    http://www.wordpress.com